O nas

REHA-PEDIATRIA - Przychodnia Rehabilitacji Dzieci

Prowadzimy rehabilitacje / fizjoterapię w następujących przypadkach (jednostkach chorobowych):
• zaburzenia ruchowe typu: podwyższone lub obniżone napięcie mięśniowe, asymetria ułożenia,
• opóźnienia rozwoju psychoruchowego,
• uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego (Mózgowe Porażenie Dziecięce, przepukliny oponowo - rdzeniowe),
• uszkodzenia obwodowego układu nerwowego (m.in. uszkodzenie splotu barkowego),
• choroby genetyczne, metaboliczne oraz wady wrodzone (m.in. Zespół Downa),
• wady postawy (m.in. plecy okrągłe, postawa skoliotyczna, stopy koślawe),
• rehabilitację po kontuzjach,
• rehabilitację po przebytych zabiegach operacyjnych,
• oraz w innych przypadkach wymagających stymulacji rozwoju motorycznego (np. kręcz szyjny, dysplazje stawu biodrowego).

Rehabilitacja dla najmłodszych (noworodki niemowlęta i małe dzieci) oraz dzieci z problemami nurologicznymi.
Prowadzimy diagnostykę oraz fizjoterapię głównie opartą o Koncepcję NDT-Bobath. Kursy i szkolenia innych metod fizjoterapii umożliwiają nam uzupełnienie rehabilitacji wg Koncepcji NDT- Bobath o następujące zagadnienia:
• plastrowanie, czyli tzw. KinesiologyTaping (plastrowanie dynamiczne), wpływając np. na korekcję ustawienia kończyn górnych lub kończyn dolnych podczas chodu.
• diagnostykę neurologiczną Metodą Prechtl,a, dzięki czemu lepiej możemy zaplanować fizjoterapię niemowląt.
• Metodę Integracji Sensorycznej (Sensory Integration), pracując nad współpracą narządów zmysłu małego człowieka
• fizjoterapię oddechową Metodą AFE (Augmentation du Flux Expiratoire - Metoda Zwiększania Przepływu Wydechowego), stosowana w przypadkach chorób układu oddechowego (np mukowiscydoza, choroby nerwowo-mięśniowe, dysplazja oskrzelowo-płucna, nieefektywnej mechaniki oddychania np w astmie wczesnodziecięcej)
• Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp u dzieci
• diagnostykę funkcji ręki w terapii ręki Metodę AHA (Assisting Hand Assessment), u dzieci z porażeniem połowiczym (hemiplegią/hemiparezą)
• Metodę Osteopatii w Pediatrii

Rehabilitacja polega na stymulacji ruchowej niemowlęcia / małego dziecka podążając za jego naturalnym rozwojem, jednocześnie stosując wspomagania, techniki i pozycjonowanie nieco wyprzedzające umiejętności pacjenta. Dzięki temu możemy znacząco wpływać na następujące etapy rozwoju oraz kroki milowe rozwoju ruchowego dziecka. Fizjoterapię prowadzimy zmieniając rozkład / normalizując występujące napięcie mięśniowe, korygując zaistniałe asymetryczne ułożenie ciała oraz preferencje używania i obciążenia jednej ze stron ciała.

W rehabilitacji dobieramy odpowiedni rodzaj, tempo i rytm ćwiczeń, tak by zminimalizować obecność nieprawidłowych zachowań ruchowych. Efekty fizjoterapii, osiągnięte na zabiegach rehabilitacyjnych (wizytach) utrwalamy poprzez m.in. prawidłowo wykonywane zabiegi pielęgnacyjne, karmienie, noszenie dziecka, czy zabawę lub konkretne ćwiczenia zadane do wykonania w warunkach domowych.

Rehabilitacja Dzieci i Młodzieży.
Nasz zespół Fizjoterapeutów pomaga również starszym pacjentom w prawidłowym rozwoju ruchowym oraz w usprawnianiu różnych dysfunkcji narządu ruchu. Staramy się wspólnie z pacjentami oraz ich opiekunami ustalić cele terapii np. korekcja wad postawy, przywrócenie funkcji ruchowych po zabiegach operacyjnych, przygotowanie do zabiegów operacyjnych, rehabilitacja przy kontuzjach narządu ruchu itp.

W fizjoterapii starszych dzieci i młodych osób wykorzystujemy Metodę PNF, KinesiologyTaping, Terapię tkanek miękkich, Trójpłaszczyznową terapie wad stóp, jak również Koncepcje NDT Bobath. Naszym celem jest takie usprawnianie, które wpływa na niezależność oraz poprawę jakości życia naszych pacjentów. Kursy i szkolenia innych metod umożliwiają nam kompleksowe spojrzenie na problem dziecka. Podchodzimy indywidualnie oraz kompleksowo do każdego pacjenta.

Pomoc i opieka

Zdrowie i bezpieczeństwo Państwa dzieci jest dla nas bezwarunkowym priorytetem.

Bez barier

Nasz lokal dostosowany jest dla osób niepełnosprawnych. Zlokalizowani jesteśmy na parterze budynku.

Opinie o nas

"Serdecznie polecam tę przychodnię. Bardzo miła obsługa, Fizjoterapeuci doświadczeni w rehabilitacji małych dzieci oraz bardzo pomocne"

"Bardzo dziękuję za opiekę i serdecznie polecam. Przyszłam z półroczna córką z obniżonym napięciem mięśniowym (przez pierwsze pół roku niepotrzebnie starałam dostać się na NFZ, tylko straciłam czas), 4 punkty w skali Abgar i wyszłyśmy z tego prawie całkowicie. Nelka ma bardzo dobrą koordynacje ciała, już nie odstaje od swoich rówieśników, dobrze chodzi i biega. Naprawdę polecam!!!"

"Fantastyczne miejsce! Panie fizjoterapeutki mają świetne podejście do dzieci (my chodzimy i z maluszkiem i starszakiem - i obaj bardzo lubią zajęcia). Ćwiczenia z Paniami przynoszą super efekty! Bardzo polecam :)"

"Bardzo, bardzo polecam rehabilitacje w tym miejscu. Profesjonaliści w każdym calu oraz bardzo miła atmosfera przy pracy z dzieckiem oraz rzeczowe objaśnienie dla rodzica. Bardzo jestem zadowolona z tego że syn chce tam wrócić, bo wreszcie znalazłam gabinet na wysokim poziomie."

"Najmocniej dziękuję wszystkim z Reha-Pediatria, szczególnie Pani Małgorzacie, która nie tylko jest fachowcem na najwyższym poziomie, ale też ma cudowny kontakt z dziećmi - nawet tymi bardziej kreatywnymi z dużą dozą energii:-)"

0

specjalistów

0

uśmiechniętych dzieci